Bambucké maslo NATUR, nerafinované 160ml
Bambucké maslo NATUR, nerafinované 160ml

Bambucké maslo NATUR, nerafinované 650ml

100%  čisté prírodné bambucké maslo s obsahom antioxidantov a vitamínov.

Prírodné maslá a oleje

Nový produkt

na sklade 2 ks

16,90 €vrátane RP a 20% DPH (14,08 € bez DPH)

Bambucké maslo NATUR, nerafinované 650ml

100% čisté prírodné nerafinované bambucké maslo z Burkina Faso - Severnej Ghany

Butyrospermum Parkii

    Prírodné nerafinované bambucké maslo žltohnedej farby a miernej praženej vône obsahuje omnoho viac vitamínov a iných cenných látok ako biela, teda čistená forma.

    Bambucké maslo je rastlinný tuk strednej tvrdosti, žltkasto-bielej farby. Obsah tuku je až 60-70%. Vnútro zrelého ovocia – bambucké orechy – rozdrvia alebo nadrobno nasekajú, zmiešajú s vodou a opatrne zohrievajú nad ohňom. Tuk, ktorý vytečie zo zomletého orecha sa zhromažďuje na povrchu vody. Výsledkom je rastlinný tuk strednej tvrdosti, krémovo bielej farby, sladkastej chuti a s jemnou vôňou po údení - bambucké maslo.

    Mimoriadnou výhodou tohto tradičného spôsobu prípravy je, že bambucké maslo si zachováva veľmi vysoký obsah vitamínov A, E a F a neobsahuje zvyšky látok, ktoré sa používajú pri chemickom spracovaní.

   Jednou z najväčších predností bambuckého masla je, že si dlho zachováva nezmenenú kvalitu, nezatuchne rýchlo. Skladovaním v správnych podmienkach si svoju kvalitu zachová minimálne jeden rok, ale aj po roku sa začne iba pozvoľne znižovať obsah jeho vitamínov.

     Najvýznamnejšou oblasťou využitia bambuckého masla je starostlivosť o pokožku. Popri bohatom obsahu mastných kyselín, obsahuje aj vitamíny A, E a F.

    Bambucké maslo sa vstrebá do pokožky a má dlhotrvajúce hydratačné účinky, stimuluje pokožke vlastnú schopnosť hojenia sa. Jeho „tajomstvo“ spočíva v tom, že svojim zložením je veľmi podobné prirodzenému ochrannému filmu ľudskej pokožky, emulzii chrániacej ľudskú pokožku. Pritom jeho obsah vitamínov ho robí takmer dokonalým prostriedkom na ošetrovanie pokožky.

Suchá pokožka: Bambucké maslo sa rýchlo vstrebáva do pokožky, má dlhotrvajúce hydratačné účinky.

Ekzém: Rýchlo zmierňuje symptómy ekzémovej pokožky, svojim prirodzeným hydratačným účinkom zabraňuje opätovnému vzniknutiu ochorenia.

Lupienka: Rýchlo a dlhodobo zmierňuje symptómy lupienky

Alergia: Zmierňuje alergické reakcie, problémy pleti. Má upokojujúce účinky.

Opaľovanie sa: Bambucké maslo má prirodzený ochranný faktor 5-6

Zápal: Zmierňuje zápal, sa môže aplikovať na vyrážky, štípance,

Holenie sa: Upokojuje a ošetruje podráždenú pokožku.

Zatvrdnutá pokožka: Má zvláčňujúce účinky, pomáha pri liečení popraskanej pokožky.

Tehotenstvo: Jeho používaním môžete predísť vzniku tehotenských strií. Obsahuje vitamín A, počas tehotenstva ho používajte s mierou

Popáleniny: Napomáha regenerácii pokožky pri menších poraneniach pokožky popálením.

Bambucke maslo je vhodné aj na prípravu rôznych krémov, mydiel a balzamov na pery.

Objem: 650ml

Platobné a dopravné podmienky

Objednávky z nášho internetového obchodu je možné uhradiť následujúcimi spôsobmi:

 • V hotovosti pri osobnom odbere
  Za tovar zaplatíte pri jeho prevzatí v našej predajni.
 • V hotovosti pri doručení (dobierka)
  Celkovú sumu za tovar uhradíte až pri preberaní zásielky. Za dobierku účtujeme 1 EUR poplatok.
 • Bankovým prevodom
  Celkovú sumu za tovar uhradíte vopred. Tovar bude expedovaný až po prijatí platby na náš účet.

Objednaný tovar doručujeme následovnými spôsobmi:

 • Osobný odber
  Po skompletizovaní Vašej objednávky Vás budeme skontaktovať telefonicky alebo zmenou stavu objednávky na "Pripravený na osobný odber", kedy si môžete vyzdvihnúť Váš objednaný tovar.
 • Kuriérska služba GLS - Cena: 4,00 € | nad 60 € bez DPH zadarmo!
  Cena zahŕňa poštovné, balné a poistenie. Tovar Vám zašleme ihneď po skompletizovaní na adresu, ktorú ste uviedli pri registrácii. Ihneď po zaslaní tovaru Vás informujeme prostredníctvom e-mailu zmenou stavu Vašej objednávky na "Tovar odoslaný". Stav objednávky je možné zistiť aj po prihlásení sa do internetového obchodu po kliknutí na "Prehľad objednávok". Doručenie prebieha cez pracovné dni v čase od 09:00 do 18:00 - termín záleží od kuriéra, nevieme ho ovplyvniť. Pokiaľ Vám kuriérom navrhnutý termín nebude vyhovovať dohodnite si s ním náhradný termín. Tovar jednej objednávky môže byť rozdelený podľa veľkosti a dostupnosti do viac zásiliek. Cena prepravy pri zásielke nad 30kg bude upresnená v priebehu objednávky, popr. neskôr telefonicky alebo e-mailom.

Pri spôsobe doručenia kuriérom, Vás bude kuriér telefonicky kontaktovať pred doručením zásielky. Pri doručení ste povinný pred prevzatím tovaru od dopravcu skontrolovať, či zásielka nie je zjavne poškodená. V prípade poškodenia zásielky treba následne skontrolovať obsah zásielky a zistiť, či tovar vo vnútri zásielky nie je dopravou poškodený. O takomto poškodení poprosím bez zbytočného predlžovania informovať dopravcu aj predávajúceho. Za poškodenie tovaru vzniknutého jeho dopravou nesie zodpovednosť prepravca. V prípade škody je potrebné spísať pri doručení balíka zápisnicu o škodovej udalosti. K prerokovaniu nároku na odškodnenie treba uviesť číslo balíka a priložiť doklady o obsahu balíka a popis škody s finančným nárokom.

Súvisiace produkty

Najnovšierecepty

hore