Cafe Frei - Tropická bezkofeínová
Cafe Frei - Tropická bezkofeínová

Cafe Frei - Tropická bezkofeínová káva z Kolumbie - Caldas Caturra

Základom sú veľmi kvalitné, ručne zbierané, špeciálne kávové zrná.

Zrnková káva Cafe Frei

Nový produkt

na sklade 10 ks

5,95 €vrátane RP a 20% DPH (4,96 € bez DPH)

Cafe Frei - Tropická bezkofeínová káva z Kolumbie - Caldas Caturra

Cafe Frei - Tropická bezkofeínová

Naša tropická bezkofeínová káva nie je chemicky, ale takmer "prírodne" spracovaná , abby sa odstránila kofeín. Pestuje sa na malých plantážach, na kríkoch s nízkym obsahom kofeínu. Pri zbere sa ihneď namočí do vody , "umyje sa", potom sa kôstkuje a nakoniec sa dva týždne suší. Praží sa dlho, 25minút, týmto spôsobom sa odstráni zvyšok kofeínu. 

V súčasnosti existuje nespočetné množstvo procesov výroby bezkofeínovej zelenej kávy. Od lacných riešení – ktoré sú využívané vo veľmi veľkej miere – až po prírodné, ekologické procesy. My v Cafe Frei podporujeme práve druhú možnosť, a preto sme si vybrali kolumbijskú kávu, ktorá je spracovaná prírodným spôsobom, a to takzvaným bezkofeinovaním z cukrovej trstiny. Podstatou toho je, že melasa vznikajúca pri spracovaní cukrovej trstiny sa fermentuje na prírodný alkohol, pomocou ktorého sa čerstvo zozbierané kávové zrná v „pare z cukrovej trstiny“ zbavia kofeínu.

Aby sa v bezkofeínovej káve nestratila jedinečná chuť, je dôležité pražiť pomalšie a pri nižšej teplote (205°C) ako sa to zvyčajne robieva. Týmto spôsobom kolumbijská káva zachováva svoju komplexnosť, a to dokonca aj v bezkofeínovanej forme. Túto kolumbijskú špecialitu bez kofeínu sme priniesli z vysoko položenej plantáže nachádzajúcej sa 1700 metrov vysoko v regióne Caldas, ktorý je blízko plantáží kedysi obávaného kokaínového baróna Pabla Escobara v Medelline. Základom Caldas Cattura sú veľmi kvalitné, ručne zbierané, špeciálne kávové zrná, ktoré vo svojom hodnotení získali 80+ bodov. Krík Caturra je obľúbený variant kávy arabiky. Skutočne tropická „mutácia“, veľmi dobre znáša suché teplo a priame slnečné svetlo, pretože rastie pomalšie ako priemerné druhy kríkov arabiky.

 - svedomití obchod

 - overený zdroj - potvrdený pôvod

 - kaviarenský NA DOMA recept

Odporúčané množstvo na prípravu pohára kávy sú 2 kopcovité čajové lyžičky mletej kávy. 

Zloženie: pražená zrnková káva arabica 98%, aróma 2%. 

Miesto pôvodu: Maďarsko

Pôvod Kávy: Brazília

Informácie o skladovaní: Skladujte na suchom mieste chránenom pred horúcim slnečným žiarením.

Hmotnosť: 125g

Platobné a dopravné podmienky

Objednávky z nášho internetového obchodu je možné uhradiť následujúcimi spôsobmi:

 • V hotovosti pri osobnom odbere
  Za tovar zaplatíte pri jeho prevzatí v našej predajni.
 • V hotovosti pri doručení (dobierka)
  Celkovú sumu za tovar uhradíte až pri preberaní zásielky. Za dobierku účtujeme 1 EUR poplatok.
 • Bankovým prevodom
  Celkovú sumu za tovar uhradíte vopred. Tovar bude expedovaný až po prijatí platby na náš účet.

Objednaný tovar doručujeme následovnými spôsobmi:

 • Osobný odber
  Po skompletizovaní Vašej objednávky Vás budeme skontaktovať telefonicky alebo zmenou stavu objednávky na "Pripravený na osobný odber", kedy si môžete vyzdvihnúť Váš objednaný tovar.
 • Kuriérska služba GLS - Cena: 4,00 € | nad 60 € bez DPH zadarmo!
  Cena zahŕňa poštovné, balné a poistenie. Tovar Vám zašleme ihneď po skompletizovaní na adresu, ktorú ste uviedli pri registrácii. Ihneď po zaslaní tovaru Vás informujeme prostredníctvom e-mailu zmenou stavu Vašej objednávky na "Tovar odoslaný". Stav objednávky je možné zistiť aj po prihlásení sa do internetového obchodu po kliknutí na "Prehľad objednávok". Doručenie prebieha cez pracovné dni v čase od 09:00 do 18:00 - termín záleží od kuriéra, nevieme ho ovplyvniť. Pokiaľ Vám kuriérom navrhnutý termín nebude vyhovovať dohodnite si s ním náhradný termín. Tovar jednej objednávky môže byť rozdelený podľa veľkosti a dostupnosti do viac zásiliek. Cena prepravy pri zásielke nad 30kg bude upresnená v priebehu objednávky, popr. neskôr telefonicky alebo e-mailom.

Pri spôsobe doručenia kuriérom, Vás bude kuriér telefonicky kontaktovať pred doručením zásielky. Pri doručení ste povinný pred prevzatím tovaru od dopravcu skontrolovať, či zásielka nie je zjavne poškodená. V prípade poškodenia zásielky treba následne skontrolovať obsah zásielky a zistiť, či tovar vo vnútri zásielky nie je dopravou poškodený. O takomto poškodení poprosím bez zbytočného predlžovania informovať dopravcu aj predávajúceho. Za poškodenie tovaru vzniknutého jeho dopravou nesie zodpovednosť prepravca. V prípade škody je potrebné spísať pri doručení balíka zápisnicu o škodovej udalosti. K prerokovaniu nároku na odškodnenie treba uviesť číslo balíka a priložiť doklady o obsahu balíka a popis škody s finančným nárokom.

Súvisiace produkty

Najnovšierecepty

hore