Selenitová veža
Selenitová veža

Selenitová veža 10cm

Kryštály selenitu sú známe svojou širokou škálou liečivých vlastností, ktoré pokrývajú duševné, fyzické a duchovné aspekty.

Minerály, darčeky, šperky

Nový produkt

na sklade 10 ks

7,90 €vrátane RP a 20% DPH (6,58 € bez DPH)

Selenitová veža 10cm

Kryštály Selenitu nesú bohatú históriu a hlboký význam zakorenený v starovekých kultúrach a mystických presvedčeniach. Éterické kamene, pomenované po starogréckej bohyni mesiaca Selene, sú oddávna spájané s božskou ženskosťou, intuíciou a duchovným spojením.

Počas histórie bol Selenit uctievaný pre svoju schopnosť čistiť a prečisťovať priestory a zároveň podporovať duševnú jasnosť a duchovný rast. V staroveku sa verilo, že selenit chráni pred zlými duchmi, posilňuje spojenie s anjelskou ríšou a priťahuje pozitívnu energiu. Toto spojenie s Mesiacom a božskou ženskosťou spôsobilo, že selenit je populárny v duchovných rituáloch a práci s energiou, často používaný na posilnenie intuície a vnútornej múdrosti.

 

Kryštály selenitu sú známe svojou širokou škálou liečivých vlastností, ktoré pokrývajú duševné, fyzické a duchovné aspekty.

Duševné liečivé vlastnosti

Selenitový kameň je známy tým, že podporuje duševnú jasnosť a zlepšuje kognitívne schopnosti. Tento mocný kameň môže pomôcť zmierniť stres, úzkosť a mozgovú hmlu tým, že odstráni stagnujúcu energiu a negatívne vzorce myslenia. Môže tiež podporovať emocionálnu rovnováhu, vytvárať pocit pokoja a mieru. Mnoho ľudí sa obráti na selenit, aby zlepšili svoju meditačnú prax, podporili hlbšie sústredenie a spojenie s vnútorným ja.

Fyzikálne liečivé vlastnosti

Pokiaľ ide o fyzické liečivé schopnosti, Selenit podporuje kostrový systém, bunkovú štruktúru a celkovú telesnú rovnováhu. Hoci je kameň mäkký, jeho energia podporuje silné kosti a pružnosť. Hovorí sa tiež, že pomáha upokojiť podráždenie pokožky, podporuje rast vlasov a podporuje prirodzenú schopnosť tela sa samo liečiť. Niektorí dokonca veria, že selén môže pomôcť regulovať hormonálnu rovnováhu a podporovať plodnosť.

Duchovné a metafyzické liečivé vlastnosti

Duchovné a metafyzické vlastnosti selenitu sú snáď jeho najznámejšie vlastnosti. Vysoká vibračná energia kameňa dokáže čistiť a dobíjať ostatné kryštály, vďaka čomu je obľúbenou voľbou pre energetických pracovníkov a nadšencov. Selenit vám môže pomôcť naladiť sa na vaše vyššie ja, posilniť duchovný rast a otvoriť kanály komunikácie s anjelskou ríšou.

Tieto mocné kryštály sú tiež známe tým, že aktivujú a zosúlaďujú čakry, najmä čakru korunnej a tretieho oka, čím podporujú hlbší duchovný vhľad a spojenie. Selenit môže pomôcť podporiť pocit duchovného prebudenia a osvietenia odblokovaním energetických blokov a uľahčením toku pozitívnej energie.

Satin Spar Selenit

Najbežnejšou formou Selenitu je Satin spar. Vyznačuje sa hodvábnym, vláknitým vzhľadom a krásnou bielou alebo priesvitnou farbou. Satin spar sa často vyskytuje ako prútik alebo vyleštený do hladkej formy a je obľúbený pre svoje vlastnosti na čistenie energie a vyrovnávanie aury.

Pamätajte, že selenit je citlivý a vo vode rozpustný kryštál, preto sa určite vyhnite použitiu vody alebo vlhkosti na jeho čistenie, pretože to môže kameň poškodiť.

Platobné a dopravné podmienky

Objednávky z nášho internetového obchodu je možné uhradiť následujúcimi spôsobmi:

 • V hotovosti pri osobnom odbere
  Za tovar zaplatíte pri jeho prevzatí v našej predajni.
 • V hotovosti pri doručení (dobierka)
  Celkovú sumu za tovar uhradíte až pri preberaní zásielky. Za dobierku účtujeme 1 EUR poplatok.
 • Bankovým prevodom
  Celkovú sumu za tovar uhradíte vopred. Tovar bude expedovaný až po prijatí platby na náš účet.

Objednaný tovar doručujeme následovnými spôsobmi:

 • Osobný odber
  Po skompletizovaní Vašej objednávky Vás budeme skontaktovať telefonicky alebo zmenou stavu objednávky na "Pripravený na osobný odber", kedy si môžete vyzdvihnúť Váš objednaný tovar.
 • Kuriérska služba GLS - Cena: 4,00 € | nad 60 € bez DPH zadarmo!
  Cena zahŕňa poštovné, balné a poistenie. Tovar Vám zašleme ihneď po skompletizovaní na adresu, ktorú ste uviedli pri registrácii. Ihneď po zaslaní tovaru Vás informujeme prostredníctvom e-mailu zmenou stavu Vašej objednávky na "Tovar odoslaný". Stav objednávky je možné zistiť aj po prihlásení sa do internetového obchodu po kliknutí na "Prehľad objednávok". Doručenie prebieha cez pracovné dni v čase od 09:00 do 18:00 - termín záleží od kuriéra, nevieme ho ovplyvniť. Pokiaľ Vám kuriérom navrhnutý termín nebude vyhovovať dohodnite si s ním náhradný termín. Tovar jednej objednávky môže byť rozdelený podľa veľkosti a dostupnosti do viac zásiliek. Cena prepravy pri zásielke nad 30kg bude upresnená v priebehu objednávky, popr. neskôr telefonicky alebo e-mailom.

Pri spôsobe doručenia kuriérom, Vás bude kuriér telefonicky kontaktovať pred doručením zásielky. Pri doručení ste povinný pred prevzatím tovaru od dopravcu skontrolovať, či zásielka nie je zjavne poškodená. V prípade poškodenia zásielky treba následne skontrolovať obsah zásielky a zistiť, či tovar vo vnútri zásielky nie je dopravou poškodený. O takomto poškodení poprosím bez zbytočného predlžovania informovať dopravcu aj predávajúceho. Za poškodenie tovaru vzniknutého jeho dopravou nesie zodpovednosť prepravca. V prípade škody je potrebné spísať pri doručení balíka zápisnicu o škodovej udalosti. K prerokovaniu nároku na odškodnenie treba uviesť číslo balíka a priložiť doklady o obsahu balíka a popis škody s finančným nárokom.

Súvisiace produkty

Najnovšierecepty

hore