Momentálne nedostupné

Sezamový olej 330ml
Sezamový olej 330ml

Sezamový olej 330ml

Je najúčinnejším olejom v prevencii zhubných nádorov kože.

Nový produkt

Momentálne nedostupné

11,90 €vrátane RP a 20% DPH (9,92 € bez DPH)

Tento produkt už nie je dostupný

Sezamový olej 330ml

100% čistý sezamový olej lisovaný za studena

Sesamum indicum

    Na základe súčasných vedeckých experimentov sa sezamový olej z rôznych olejov ukázal ako najúčinnejší v prevencii zhubných nádorov kože. Pre bohatý obsah kyseliny linolovej, antibakteriálne a protizápalové účinky sa používa na védsku olejovú samomasáž. Okrem toho je mimoriadne bohatý na vitamíny a minerály.

    Sezamový olej je obzvlášť užitočný na upokojenie typu VATA a môže pomôcť zabrániť nadmernému vysušovaniu pokožky. Odporúča sa pre všetky typy pleti, obzvlášť odporúčame na pleť so sklonom k ​​ekzémom, vyrážkam a predčasnému starnutiu.

Môže sa použiť aj na ochranu pred slnkom, pretože obsahuje ochranný faktor.

Vzhľadom na jeho zohrievajúci účinok  sa jeho použitie odporúča aj v chladnom počasí! Môžeme si s ním natrieť nohy ráno aj večer.

Objem: 330mlVšeobecne o rastline, oleji


    Je lisovaný zo sezamových semien, s obsahom 60% oleja a 30% bielkovín. Vynikajúco sa rozotiera, ľahko preniká do pokožky. Je prírodným prostriedkom na čistenie, detoxikáciu pokožky - otvára a čistí póry. Ako nimbovníkový olej, aj sezámový olej zohráva dôležitú úlohu v ajurvédskej medicíne.

    Je bohatý na vitamín E a minerály. Je obzvlášť užitočný pri lupienke, ekzémoch a reumatických bolestiach. Je antialergický. Väčšinou sa používa cca v 10% koncentrácii v iných základných olejoch, ale je vhodný aj ako samostatný základný olej. Odporúča sa aj ako ochrana proti slnečnému žiareniu. Má hydratačný účinok, a obsah lecitínu pomáha udržovať pružnosť pokožky.

    Tento mastný olej je vhodný aj ako samostatný nosný základný olej. Hlboko sa vstrebáva do pokožky, preto je mimoriadne vhodný ako nosný olej, lebo pomôže aktívnym zložkám pridaných látok (napríklad rakytníkový olej) prenikať hlbšie do pokožky. Keď pridáte do Vášho nosného oleja, masážny olej, bude mať lepší čistiaci a hydratačný účinok.

    Používanie sezamového oleja v kozmetike má dlhú tradíciu, najmä v oblasti ochrany proti slnku (obsahuje ochranný faktor proti slnečnému žiareniu). Pre rýchle prenikanie do pokožky a hrejivý účinok sa primiešava do zmesí proti celulitíde a na chudnutie (s 10% avokádového oleja). Je vhodný aj ako základný olej do krémov.

Platobné a dopravné podmienky

Objednávky z nášho internetového obchodu je možné uhradiť následujúcimi spôsobmi:

 • V hotovosti pri osobnom odbere
  Za tovar zaplatíte pri jeho prevzatí v našej predajni.
 • V hotovosti pri doručení (dobierka)
  Celkovú sumu za tovar uhradíte až pri preberaní zásielky. Za dobierku účtujeme 1 EUR poplatok.
 • Bankovým prevodom
  Celkovú sumu za tovar uhradíte vopred. Tovar bude expedovaný až po prijatí platby na náš účet.

Objednaný tovar doručujeme následovnými spôsobmi:

 • Osobný odber
  Po skompletizovaní Vašej objednávky Vás budeme skontaktovať telefonicky alebo zmenou stavu objednávky na "Pripravený na osobný odber", kedy si môžete vyzdvihnúť Váš objednaný tovar.
 • Kuriérska služba GLS - Cena: 4,00 € | nad 60 € bez DPH zadarmo!
  Cena zahŕňa poštovné, balné a poistenie. Tovar Vám zašleme ihneď po skompletizovaní na adresu, ktorú ste uviedli pri registrácii. Ihneď po zaslaní tovaru Vás informujeme prostredníctvom e-mailu zmenou stavu Vašej objednávky na "Tovar odoslaný". Stav objednávky je možné zistiť aj po prihlásení sa do internetového obchodu po kliknutí na "Prehľad objednávok". Doručenie prebieha cez pracovné dni v čase od 09:00 do 18:00 - termín záleží od kuriéra, nevieme ho ovplyvniť. Pokiaľ Vám kuriérom navrhnutý termín nebude vyhovovať dohodnite si s ním náhradný termín. Tovar jednej objednávky môže byť rozdelený podľa veľkosti a dostupnosti do viac zásiliek. Cena prepravy pri zásielke nad 30kg bude upresnená v priebehu objednávky, popr. neskôr telefonicky alebo e-mailom.

Pri spôsobe doručenia kuriérom, Vás bude kuriér telefonicky kontaktovať pred doručením zásielky. Pri doručení ste povinný pred prevzatím tovaru od dopravcu skontrolovať, či zásielka nie je zjavne poškodená. V prípade poškodenia zásielky treba následne skontrolovať obsah zásielky a zistiť, či tovar vo vnútri zásielky nie je dopravou poškodený. O takomto poškodení poprosím bez zbytočného predlžovania informovať dopravcu aj predávajúceho. Za poškodenie tovaru vzniknutého jeho dopravou nesie zodpovednosť prepravca. V prípade škody je potrebné spísať pri doručení balíka zápisnicu o škodovej udalosti. K prerokovaniu nároku na odškodnenie treba uviesť číslo balíka a priložiť doklady o obsahu balíka a popis škody s finančným nárokom.

Súvisiace produkty

Najnovšierecepty

hore