Telová sviečka - Harmanček
Telová sviečka - Harmanček

NaturheliX® Ušné sviečky HARMANČEK (set10KS)

Aromaterapeutický účinok - esenciálny olej Harmanček (kamilka): zápaly, kŕče, bolesti, stres, prechladnutie

Nový produkt

na sklade 100 ks

16,00 €vrátane RP a 20% DPH (13,33 € bez DPH)

NaturheliX® Ušné sviečky HARMANČEK (set10KS)

Aromaterapeutický účinok - esenciálny olej Harmanček (kamilka): zápaly, kŕče, bolesti, stres, prechladnutie

Všeobecné informácie o telovej sviečke
Telová sviečka ako nástroj alternatívnej medicíny a prírodného liečiteľstva je založená na mechanizme fungovania a účinku ušnej sviečky. Tento mechanizmus sa tvorí zlúčením nasledovných blahodarných dielčích procesov do kompaktného celku:
• účinok tepla
• vznik dymových plynov a pár, ktoré obsahujú účinné látky
• tvorba mierneho vákua
• bioenergetický účinok

Ako účinkuje telová sviečka?
Sviečka umiestnená na ošetrovanú časť tela alebo na pokožku, ktorá pokrýva jednotlivé oblasti čakier, stimuluje svojimi dymovými plynmi, parami, vytváraným teplom a jemným vákuovým účinkom nervové zakončenia, ktoré sa nachádzajú v danom bode.

Akupunktúrne body, ktoré sú dostupné pre aplikáciu sviečok, sa pritom tiež môžu nabudiť. Okrem toho vďaka svojmu bioenergetickému účinku pomáha odbúravať deformácie v zložitom energetickom systéme ľudského organizmu, ktoré vznikajú dôsledkom choroby, poruchy a vonkajších vplyvov a pomáha zároveň nastoliť harmóniu.

Používanie telovej sviečky je vhodné na:
• zmierňovanie bolestí tela
• odstraňovanie porúch látkovej výmeny
• uvoľňovanie energetických blokov
• bolesti hlavy, migrény
• stavy napätia, stresy, nervozita
• problémy pohybového aparátu
• napomáhanie detoxikácie organizmu.

Používanie telovej sviečky nie je vhodné:
• pre deti vo veku do 3 rokov
• na miestach začervenania pokožky
• v prípade krvácajúcej zlatej žily
• na otvorenú ranu.

Spôsob používania
Nie je vhodné aplikovať sviečku sebe samému pri samoliečení!

Bežný postup ošetrenia: prvý týždeň sa na ošetrovanom mieste zapáli jedna sviečka každý deň a na ďalší týždeň jedna sviečka každý druhý deň. Pri riešení ťažšieho problému je možné robiť aj viactýždňovú kúru. Medzi dvojtýždňovými kúrami je nutné mať pauzu jeden týždeň. Ak problémy naďalej pretrvávajú, obráťte sa na špecializovaného lekára.

1.Pomôcky ošetrovania telovou sviečkou:
telová sviečka, miska s vodou na zahasenie sviečky, väčšie prírodné plátno bez umelých vlákien (napr. uterák alebo plachta) na ochranu častí tela okolo ošetrovaného miesta, zápalky alebo zapaľovač.

2.Umiestnite ošetrovanú osobu tak, aby ošetrujúci mal čo najpohodlnejší prístup k ošetrovanému miestu a samotná ošetrovaná osoba sa cítila čo najpríjemnejšie. Je nutné vykonať všetko preto, aby telo ošetrovanej osoby bolo chránené od nebezpečenstiev vyplývajúcich z používania otvoreného plameňa. Zakryte okolie ošetrovanej časti tela uterákom z nesyntetickej textílie. Upokojte ošetrovanú osobu a vysvetlite jej, že sviečka horí bez stekania vosku a od prípadného vnútorného vytečenia vosku ju bude chrániť spodná plocha chránená gázou.

3.Zapáĺte sviečku na konci so širším priemerom.

4.Umiestnite koniec sviečky s užším priemerom na zvolenú časť pokožky tak, aby dym sa tvoril len na vrchu. Ak dym uniká aj na spodku, potom jemne dolaďuje polohu sviečky dovtedy, kým dym začne odchádzať len z vrchu.

5. Počkajte, kým sviečka dohorí až do miesta označenia, potom zhasnite horiaci zvyšok sviečky ponorením do vody (Nebezpečenstvo vzniku ohňa).

6. Po ukončení ošetrovania je vhodné, aby ošetrovaná osoba zostala ešte ležať v kľude 5-10 minút.

Vonkajší vzhľad telovej sviečky
Sviečka má tvar dutého kužeľa a je vyhotovená z ľanového alebo bavlneného plátna napusteného minerálnym alebo včelím voskom. Je dlhá 20-25 cm, jej dolný priemer je 1,2 – 1,5 cm a horný 2-3 cm. Vosk sa pri zapálení sviečky rovnomerne rozpúšťa, nesteká a zhorí bez tvorby voskových kvapiek. Výsledkom vývoja posledných rokov je aromatizovaná telová sviečka, v ktorej sa zlučuje mechanizmus účinku aromaterapie a telovej sviečky. V takomto prípade sa vnútorný povrch impregnuje prírodnými éterickými olejmi alebo sa primiešavajú do vosku.

Ďalšie informácie
Telové sviečky sa vyrábajú z nasledovných prírodných surovín: včelí vosk, vosk potravinársky - minerálneho pôvodu, karotén rastlinného pôvodu (mrkva), bavlnené (ľanové) plátno. Aromatizované sviečky majú vnútorný povrchimpregnovaný prírodným éterickým olejom.

V spodnej časti sviečky je malá plocha vyhotovená z viacvrstevnej sterilnej gázy, aby zabránila prípadnému vypadnutiu produktov horenia na pokožku ošetrovanej osoby. Túto plôšku pridržiava ku spodku sviečky prsteň vytvorený z vlastného materiálu sviečky.

Celá sviečka je vyrobená ručne, čo je veľmi podstatným prvkom pre prostriedok používaný na liečenie.

Kus / Balenie10

Platobné a dopravné podmienky

Objednávky z nášho internetového obchodu je možné uhradiť následujúcimi spôsobmi:

 • V hotovosti pri osobnom odbere
  Za tovar zaplatíte pri jeho prevzatí v našej predajni.
 • V hotovosti pri doručení (dobierka)
  Celkovú sumu za tovar uhradíte až pri preberaní zásielky. Za dobierku účtujeme 1 EUR poplatok.
 • Bankovým prevodom
  Celkovú sumu za tovar uhradíte vopred. Tovar bude expedovaný až po prijatí platby na náš účet.

Objednaný tovar doručujeme následovnými spôsobmi:

 • Osobný odber
  Po skompletizovaní Vašej objednávky Vás budeme skontaktovať telefonicky alebo zmenou stavu objednávky na "Pripravený na osobný odber", kedy si môžete vyzdvihnúť Váš objednaný tovar.
 • Kuriérska služba GLS - Cena: 4,00 € | nad 60 € bez DPH zadarmo!
  Cena zahŕňa poštovné, balné a poistenie. Tovar Vám zašleme ihneď po skompletizovaní na adresu, ktorú ste uviedli pri registrácii. Ihneď po zaslaní tovaru Vás informujeme prostredníctvom e-mailu zmenou stavu Vašej objednávky na "Tovar odoslaný". Stav objednávky je možné zistiť aj po prihlásení sa do internetového obchodu po kliknutí na "Prehľad objednávok". Doručenie prebieha cez pracovné dni v čase od 09:00 do 18:00 - termín záleží od kuriéra, nevieme ho ovplyvniť. Pokiaľ Vám kuriérom navrhnutý termín nebude vyhovovať dohodnite si s ním náhradný termín. Tovar jednej objednávky môže byť rozdelený podľa veľkosti a dostupnosti do viac zásiliek. Cena prepravy pri zásielke nad 30kg bude upresnená v priebehu objednávky, popr. neskôr telefonicky alebo e-mailom.

Pri spôsobe doručenia kuriérom, Vás bude kuriér telefonicky kontaktovať pred doručením zásielky. Pri doručení ste povinný pred prevzatím tovaru od dopravcu skontrolovať, či zásielka nie je zjavne poškodená. V prípade poškodenia zásielky treba následne skontrolovať obsah zásielky a zistiť, či tovar vo vnútri zásielky nie je dopravou poškodený. O takomto poškodení poprosím bez zbytočného predlžovania informovať dopravcu aj predávajúceho. Za poškodenie tovaru vzniknutého jeho dopravou nesie zodpovednosť prepravca. V prípade škody je potrebné spísať pri doručení balíka zápisnicu o škodovej udalosti. K prerokovaniu nároku na odškodnenie treba uviesť číslo balíka a priložiť doklady o obsahu balíka a popis škody s finančným nárokom.

Súvisiace produkty

Najnovšierecepty

hore